Våra kontor:

Nordisk Hiss AB Linköping (huvudkontor)

Box 1922
581 18 Linköping
Org. nr. 556245-5179

Tel: 013 – 31 47 00
Felanmälan: 013 – 10 26 30
info@nordiskhiss.se

Besöksadress:
Norra Oskarsgatan 33
582 73 Linköping

Peter Sundell
VD/försäljning ny hiss m.m.
010 155 05 24
peter.sundell@nordiskhiss.se

Sofie Lilja
Administratör
010 155 05 20
sofie.lilja@nordiskhiss.se

Christian Fredriksson
Säljare, serviceavtal & moderniseringar
010 155 05 36
christian.fredriksson@nordiskhiss.se

Göran Danielsson
Serviceansvarig
010 1550526
linkoping@nordiskhiss.se

Harriet Törnkvist
Avtal
010 2103445
harriet.tornkvist@nordiskhiss.se

Lars-Uno Joelsson
Tekniker Tranås
010- 210 34 54
Felanmälan: 013-10 26 30
lars-uno.joelsson@nordiskhiss.se

Jimmie Söderlund
Tekniker Västervik
010- 210 34 52
Felanmälan: 013-10 26 30
Vastervik@nordiskhiss.se

Mats Kjellberg
Tekniker Motala
010 2103459
Mats.Kjellberg@nordiskhiss.se

Martin Klasson
Tekniker Mjölby
010 2103458
martin.klasson@nordiskhiss.se

Nordisk Hiss Norrköping

Box 1922
581 18 Linköping

Tel: 011 – 16 38 00
Felanmälan: 011 – 23 84 30

Besöksadress:
Fjärilsgatan 11
603 61 Norrköping

Peter Sundell
VD/ försäljning ny hiss m.m
010-155 05 24
peter.sundell@nordiskhiss.se

Matias Määttä
Säljare, serviceavtal & moderniseringar m.m.
010-210 34 14
matias@nordiskhiss.se

Christian Fredriksson
010 155 05 36
christian.fredriksson@nordiskhiss.se

Harriet Törnkvist
Avtal
010 2103445
harriet.tornkvist@nordiskhiss.se

Nordisk Hiss Västerås

Ängsgärdsgatan 9
721 30 Västerås

Tel : 021 – 81 10 94
Felanmälan: 021-18 33 00

Besöksadress:
Ängsgärdsgatan 9
721 30 Västerås

Fredrik Sandkvist
Försäljning hissar, portar och serviceavtal m.m.
010 – 155 05 23
fredrik.sandkvist@nordiskhiss.se

Mikael Johansson
Service
010 2103428
mikael.johansson@nordiskhiss.se

Harriet Törnkvist
Avtal
010 2103445
harriet.tornkvist@nordiskhiss.se

Nordisk Hiss Eskilstuna

Box 1922
581 18 Linköping

Tel:  016 – 14 14 95
Felanmälan: 016 – 14 72 00

Besöksadress:
Pressargatan 4
632 29 Eskilstuna

Fredrik Sandkvist
Försäljning hissar, portar och serviceavtal m.m.
010 – 155 05 23
fredrik.sandkvist@nordiskhiss.se

Mikael Johansson
Service
010 2103428
mikael.johansson@nordiskhiss.se

Harriet Törnkvist
Avtal
010 2103445
harriet.tornkvist@nordiskhiss.se

Nordisk Hiss Växjö

Box 1922
581 18 Linköping

Tel:  0470 – 367 90
Felanmälan: 0470 – 242 00
Vaxjo@nordiskhiss.se

Leverans/Besöksadress
Tjädervägen 4
352 42 Växjö

Peter Sundell
VD/ försäljning serviceavtal, moderniseringar, ny hiss m.m
0708 – 25 33 80
peter.sundell@nordiskhiss.se

Anders Frid
Säljare, serviceavtal & moderniseringar m.m.
0708- 25 19 20
anders.frid@nordiskhiss.se

Patrik Berglund
Serviceansvarig
0733-32 88 26
patrik.berglund@nordiskhiss.se

Harriet Törnkvist
Avtal
010 2103445
harriet.tornkvist@nordiskhiss.se

Nordisk Hiss Jönköping

Fridhemsvägen 21
553 02 Jönköping

Tel: 036 – 10 00 11
Felanmälan: 036 – 10 00 11

Peter Sundell
VD/ säljare ny hiss m.m.
010-155 05 24
peter.sundell@nordiskhiss.se

Harriet Törnkvist
Avtal
010 2103445
harriet.tornkvist@nordiskhiss.se

Rikard Blomquist
Service
Rikard.Blomquist@nordiskhiss.se,

Anders Frid
Hissar, modernisering, avtal
anders.frid@nordiskhiss.se